Buitis,  missing thoughts,  wtf time

Stresas ir ką su juo daryti

Kokios mano kvalifikacijos, paklausite?
4 metai MIF’e;
4 metai reklamos agentūroje;
3 metai klientų aptarnavime.
Patikėkit, žinau, ką sakau.
Nieko čia naujo šitam sąraše nebus, senos tiesos perrašytos sarkastiškai, bet kartojimas – mokslų motina, tai niekam nepakenks.

1. Vanduo
Aš rimtai, kažkokia urban legenda sako, kad gerai vandeniu užpiltos smegenys veikia iki 30% geriau, litras vandens iš manęs genijaus dar nė karto nepadarė, bet kad būnų mažiau psichinė čiučiundra – atsakau.
Jei viskas blogai ir veriasi pragaras – išgerkit vandens. Puodeliai ir stiklinės – ne sėksi, bet pilna pirkt gertuvių. Mano Aliexpresse kainavo 2 eurus, ant jos parašyta „Do Not Touch Me“ ir visi ją čiupinėja.

2. Maistas
Jei tris dienas iš eilės tau reik kebabo, kad jaustumeis geriau, tai tau nereik kebabo. Tau reik avokado ir graikiško jogurto.
Nes dažniausiai stresas kyla nuo visko, ko nesukontroliuosi, o, ką valgai, kontroliuoti gali. Taip ta sveika mityba tave ir prigauna.

3. Miegas
Kuo labiau tu pavargęs, tuo labiau tu durnas – nenuginčyjama sena tiesa.
Be to, negali panikuot, kai miegi.

4. Kvėpavimas
Šitas toks rimtesnis. Kažkada. atvičiaju, googlinau „meditation for people in advertising“. Radau Smiling Mind, man padeda.
Nereikia daugiau nei 15 minučių.
Niekas nesako, kad esi nepriklausoma ir galinga moteris.
Niekas neliepia nusiblizginti čakrų.

5. Guilty Pleasures
Jei atvirai? Bet kas, kas padaro mažą tavo egzistenciją labiau pakenčiamą. Man tuomet patinka voliotis ant sofos, scrollinti forumiuke ir fone žiūrėti Reality TV – nuo „Face off“ ir „Masterchef“ iki „Jersey Shore“ ir „Catfish“.

Ir dar skaitau mažai literatūrinės vertės turinčius siaubo romanus.

6. Tvarkingi namai ir darbo stalas
Kažkaip sunkiau stresuot, kai aplink tvarka.
Be to, dujinės šveitimas kažkaip apvalo sielą. Ir virtuvę.

7. Visada galia pasakyti NE.
Ir šitą pamoką išmokau tikriausiai tik šiemet: kad ir kas bekeletų tau stresą, 9 iš 10, kad gali dėt skersą ant tos problemos. Ar tai bebūtų koks renginys, varžybos, draugės vestuvės, kaimyno šuns gimtadienis… Fuck this shit ir galima suvalgyti picą.
Aišku, kartais tenka būti suaugusiu ir adult all over the place, bet labai retai.

8. Nepalik palaidų galų
Gal čia tik man taip, bet būna smulkūs darbeliai, kurie nei svarbūs, nei labai erzinantys, bet atsidėliojasi, kaupiasi ir galiausiai sulimpa į nervų kamuolį.
Get this shit together.

9. Prioritetai
Kaip negali multitaskinti, taip negali ir panikuot dė labai daug dalykų vienu metu. Visada yra dalykų, dėl kurių, gali pasinervinti vėliau – prioretizuok.
We will burn this bridge when we get to it.

10. Šitam durnių laive tu ne vienas
Everyone is fighting the same battle.
Visiems sunku, baisu, tamsu ir liūdna bent jau kartais.

Palikti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.